یکشنبه 03، اسفند 1399
کرونا صادرات فرش ماشینی را هم زمین‌گیر کرد

کرونا صادرات فرش ماشینی را هم زمین‌گیر کرد


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علی داوری یک کارآفرین در شیراز با اشاره به اجرایی شدن فاز اول طرح عرضه فرش ماشینی ایرانی به مصرف کنندگان، گفت: این طرح با هدف کمک به چرخه‌ی تولید و تامین نیاز مصرف کننده، اجرایی شده است.

گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب، فاز اول عرضه تولیدات کارخانه‌های تولید فرش ماشینی از طریق مجموعه زندیه در شیراز کلید خورد و امیدواریم فاز دوم در سطحی فراگیرتر، سال آینده آغاز شود.

او اظهار کرد: در این مسیر، محصولات تولیدی کارخانه‌های فرش ماشینی، با تخفیف تا ۵۰ درصد از قیمت مصرف کننده کارخانه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

داوری با بیان اینکه شیوع کرونا، بسته شدن مرز‌ها به دلیل شیوع این بیماری، تحریم‌ها و ... منجر به کاهش صادرات فرش ماشینی از یک سو و افزایش هزینه‌های تولید از سوی دیگر شده است، گفت: مسائل مختلف موجب افزایش چند برابری قیمت فرش ماشینی طی یک سال اخیر شده است.

این کارآفرین شیرازی گفت: در طرح اجرایی شده، این مجموعه پس از رایزنی با تولیدکنندگان مختلف، زمینه‌ای را فراهم کرد که تولیدات با کیفیت این شرکت‌ها، با قیمت‌های مناسب به شکل مستقیم در دسترس خریداران و مصرف کنندگان قرار گیرد.

داوری با بیان اینکه این اقدام زمینه را برای کاهش ۵۰ درصدی قیمت کالای ایرانی برای مصرف کنندگان را فراهم کرده است، گفت: یکی از اهداف این اقدام، کمک به اقتصاد تولید کنندگان و تداوم حرکت چرخ تولید بوده است.

او با بیان اینکه مجوز‌های لازم برای اجرای این طرح از اتاق اصناف و ستاد مدیریت بیماری کرونا دریافت شده است، گفت: با توجه به الزامات شرایط شیوع کرونا، اقدامات و دستورات لازم از سوی ستاد کرونا اخذ و در مجتمع فرش زندیه اجرایی شده است.

داوری گفت: با توجه به شرایط فیزیکی محل عرضه کالا در مجموعه زندیه که فضای بزرگ نمایشگاهی را شامل می‌شود، امکان فعالیت از سوی ستاد مدیریت کرونا، فراهم شده است.

 

نظرات کاربران

کد امنیتی