خرید فرش

خرید فرش

خرید فرش را به چند صورت میتوان انجام داد به عنوان مثال خرید اینترنتی فرش، خرید مستقیم فرش و خرید مستقیم فرش از کارخانه و .. . هدف ما از نوشتن این مقاله توضیح مفصل در مورد خرید فرش، نکاتی که باید در هنگام خرید به آن دقت شود و در نهایت سوالاتی که ممکن است در ذهن شما برای خرید فرش پیش بیاید می باشد.

بهتر است قبل از اینکه خرید فرش را انجام دهید، نکاتی را جدی بگیرید تا انتخابی اقتصادی تر داشته باشید. فرش های ایرانی در دنیا زبانزد خاص و عام هستند، اما این موضوع دلیل نمی شود هنگام خرید فرش، نآگاهانه اقدام کنیم و به خرید خود دقتی نداشته باشیم. زمانی می شود مبنی بر اعتماد خرید فرش را انجام داد که تحقیقاتی در مورد فروشگاه، برند و کیفیت اجناس فروشگاه صورت گرفته باشد. مسلما هنگامی که برای خرید فرش به بازار رفته اید، فرش های مختلف را اعم از ایرانی و غیر ایرانی دیده اید، که رنگ و طرح آن شما را فریفته و شیفته ی خود کرده است و گاها بعضی سریعا از روی ظاهر قضاوت کرده و بدون توجه به کاربریی که می خواهند فرش را برای آنجا تهیه کنند اقدام به خرید فرش کرده اند. و پس از خرید فرش به سرعت پشیمان می شوند.

مقاله مرتبط:

خرید فرش ماشینی 700 شانه

لیست قیمت فرش

از آنجایی که خرید فرش کار ساده ای نیست، و نمی شود هر چند سال یکبار آن را تکرار کرد باید موقع انتخاب کمی حساس بوده و جوانب کارتان را بسنجید. و با توجه به بودجه ای که دارید، در میان انواع فرش دستباف، فرش ماشینی و فرش های فانتزی و مدرن یک فرش مناسب برای خرید فرش منزل تان انتخاب کنید.

خرید فرش یا سرامیک؟

خرید فرش

خرید فرش برای منزل با زندگی ایرانیان آمیخته است. به گونه ای که یک ایرانی خانه ای را که پر از وسایل باشد اما فرش در آن نباشد را یک منزل خالی، و نامناسب برای زندگی می داند. نه تنها ایرانیان به خرید فرش علاقه دارند، بلکه از نظر روانی، ایجاب می کند زمین منزل نرم و گرم باشد. زیرا خانه محل آسایش است، و این نرمی و احساس از طریق پاها به انسان منتقل می شود. خرید فرش نرم و گرم و با کیفیت و خوش آب و رنگ برای منزل از هزینه ی هنگفت برای کف پوش کردن منزل بهتر است. رنگ و طرح فرش به منزل معنا می بخشد. به همین دلیل توصیه می شود هنگام خرید فرش دقت کنید که فرش تان با سایر وسایل منزل تان هماهنگی داشته باشد. و از نظر بصری به روح شما نیز گرما و انرژی بخشد.

البته یک چیز باید بیان شود که هنگام خرید فرش به سایز فرش تان نیز دقت کنید. در زمان های قدیم هدف از خرید فرش تنها پوشاندن کف منزل بوده که امروزه به دلیل استفاده از کف پوش های زیبا و مسطح در کف زمین و در کف اتاق هدف از خرید فرش تنها پوشاندن کف منزل یا اتاق نیست بلکه خرید فرش کمی جنبه ی تزیینی پیدا کرده است. و چیدمان منازل از حالت سنتی، جنبه ای دیگر گرفته و کمی مدرن تر شده است. پس خرید فرش تان باید در سایزی صورت بگیرد که کمی کوچکتر از فضای اتاقی باشد که قصد دارید آن را بپوشانید. که هم کف پوش منزل عنصری از زیبایی منزل باشد و هم هماهنگی بین کف و فرش رعایت گردد و هم نیاز منزل به فرش تامین گردد. رنگ و طرح فرش به منزل معنا می بخشد. به همین دلیل توصیه می شود هنگام خرید فرش دقت کنید که فرش تان با سایر وسایل منزل تان هماهنگی داشته باشد. و از نظر بصری به روح شما نیز گرما و انرژی بخشد.

خرید فرش در چه سبک و طرحی ؟

خرید فرش

گاهی اوقات خرید فرش می تواند تمام آن چیزی باشد که منزل ما به آن احتیاج دارد. شاید خرید فرش در یک طرح خاص متناسب با سبک دکوراسیون و هماهنگ با وسایل منزل ما قطعه ی گمشده ای فضای اتاق ما باشد. چه بسا یک خرید فرش نامناسب فضای اتاق را از آنچه ما انتظار داریم دور می کند و در مقابل خرید فرش زیبا، سر وقت و حوصله باعث می شود دکوراسیون ما شیک و جذاب و خاص به نظر برسد. دکوراسیون ها در سبک های کلاسیک، سنتی و مدرن چیده می شوند. امروزه با مدرن شدن خانه ها و دکوراسیون ها خرید فرش های فانتزی و مدرن افزایش یافته است. در صورتی که خرید فرش سنتی و قرار دادن آن در یک دکور مدرن میتواند جذابیت بیافریند.

منظور از خرید فرش های مدرن، خرید فرش های ترک، مدرن ماشینی و مدرن فانتزی است. اما بیشتر فرش های ماشینی کلاسیک و سنتی هستند و در ادامه ی فرش های دستباف الگو برداری شده اند. اگر چه خرید فرش متنوع در میان فرش های ماشینی راحت تر است اما اکثر فرش ها از طرح های معروف فرش هستند. که لچک و ترنج، افشان و خشتی هستند. برای منازل کلاسیک می توان از میان فرش های لچک و ترنج یا افشان خرید فرش را انجام داد. حتی گلیم فرش ها نیز برای این سبک دکورها مناسب تر هستند.

خرید فرش و نکات لازم هنگام خرید

بررسی کیفیت فرش

اگر در هنگام خرید فرش به مکان های شناخته شده و معتبر نروید ممکن است چندان از خرید فرش خود راضی نباشید. اما این امکان هم وجود دارد یک فروشگاه به اندازه ای که برای فرش های خود تبلیغ می کند، فرش های با کیفیت ارائه ندهد. فرش باید از نظر کیفیت پرزهایش مورد بررسی قرار بگیرد. پرز فرش باید بادوام، درخشان و انعطاف پذیر باشد، فرش های با پرز نرم نسبت به فرش های با پرز ضخیم دوام کمتری دارند.و بیشتر گرد و خاک گرفته و نسبت به پرزهای ضخیم دیرتر تمیز می شوند.

هنگامی که برای خرید فرش به فروشگاه می روید، به نور فضا نیز دقت کنید. و فرش را از زوایای مختلف بررسی کنید. رنگ فرش باید ویژگی هایی داشته باشد که یکی از آنها این است که، رنگ فرش باید در تمام سطح فرش یکنواخت باشد. و مورد دیگر اینکه رنگ سطح فرش با کف آن اختلاف رنگ نداشته باشد. رنگ فرش تثبیت شده باشد، و با خیس شدن و یا شست و شوی آن رنگ آن پخش نشود و رنگ ها در هم نیامیزد.

جنس فرش

فرش تان را بررسی کنید که جنس مرغوبی داشته باشد و به نام یک فرش درجه یک به فروش نرسد. مرغوب ترین جنس فرش اکریلیک است و قیمت آن از همه بالاتر است. جنس پلی استر از پلاستیک است که قیمتی پایین تر از اکریلیک می باشد. منظور از  جنس مرغوب جنسی است که ماندگاری بالایی داشته و سالیان طولانی کار کند و مقاومت داشته باشد.

اگر بیشتر در مورد انواع فرش ماشینی میخواهید بدانید بهتر است که به مقاله ی انواع فرش ماشینی مراجعه کرده و دو قسمت آن را مطالعه نمایید. تا در هنگام خرید فرش بهترین انتخاب را داشته باشید و انواع جنس فرش و انواع فرش ماشینی از نظر شانه و تراکم را بشناسید.

در نهایت در خرید فرش به این سوالات پاسخ دهید

 

خرید فرش از یک طرف صرف وقت بسیاری را می طلبد و از طرفی دیگر انرژی بسیاری را می خواهد زیرا انقدر طرح و نقش و رنگ آن متنوع و زیبا و متقاوت است که شما می توانید آن فرش را که در ذهن خود متصور می شوید را در بازار بیابید. خرید فرش تحت تاثیر عواملی قرار دارد که شما به واسطه این فاکتورها می توانید فرش خود را بیابید.

اول: از همه سلیقه خود شخص شما مهم است.
دوم: اینکه شما ان فرش را برای کجا و چه کاربری ای می خواهید.
سوم: اینکه دکوراسیون شما به چه سبکی است؟ کلاسیک، مدرن، سنتی ؟
چهارم: رنگ غالب در منزل شما چیست؟ و بهتر است برای زیبایی منزل خود هنگام خرید فرش مکمل ها و تناسبات رنگی را رعایت کنید.
پنجم: میزان پولی که می خواهید برای خرید فرش خود هزینه کنید. یعنی اینکه قصد شما خرید فرش دستباف است؟ یا خرید فرش ماشینی؟
ششم: نوع و سبک طرحی است که شما می پسندید: یعنی از آنجایی که ایران مهد فرش است، هر بخش جغرافیایی ان دارای سبک خودش می باشد و مثلا از آنجایی که کاشان قطب تولیدی فرش ماشینی است می توانید در صورت قصد خرید فرش ماشینی خود به عنوان یکی از گزینه های خود خرید فرش از کاشان را قرار دهید. خرید فرش ماشینی کاشان می تواند یکی از بهترین گزینه های شما برای انتخاب فرش شما باشد. زیرا این منطقه با دارا بودن بیش از هزار قطب تولیدی در شهرک صنعتی خود در زمینه فرش و صادرات فرش ماشینی به اقصی نقاط کشور ثابت کرده است که یکی از قابل اعتماد ترین و باکیفیت ترین محصولات را برای عرضه به مشتری داخلی و خارجی تولید میکند. و این نشان احترام به مشتری و مشتری مداری تولید کنندگان فرش ماشینی کاشان در این منطقه می باشد.

هفتم: جنس فرش شماست که از میان جنس های موجود در بازار با توجه به ویژگی های هرکدام می توانید قبل از اقدام به خرید فرش خود این ویژگی را مشخص کرده تا سریعتر به کالای مورد نظر خود برسید. شما اگر از آن دست افرادی هستید که دوست دارید کل بازار را بگردید تا هنگام خرید فرش خود از این که سرسری تصمیم گرفته اید پشیمان نگردید، بهتر است این عوامل را برای خود مشخص کنید و به سراغ خرید فرش بروید.

 

نظرات کاربران

کد امنیتی